Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz GrafikSaati: 2006'dan beri

 

Hindi yahnisi Yeni yıl ve yılbaşı yemekleri için hindi yahnisi tarifi nasıl yapılır Yılbaşı sofrası 2015 | Şirin Gurme kolay ve pratik yemek tarifleri, yemekler tarifi tarifler

Şirin Gurme Yılbaşı ve toplantı yemekleri için Hindi Yahnisi tarifi - Yapımı, nasıl yapılır

Hindi yahnisi yaparken kullanılacak malzeme

1 adet palaz hindi
4 iri domates ya da kafi miktarda domates salçası
7 çorba kaşığı margarin
7 baş iri soğan
2 çay kaşığı karabiber
1 bardak su
Yeteri kadar tuz
Arzuya göre tatlı yeşil biber ve (veya) kırmızı çarliston biberi
İsteğe bağlı olarak süsleme malzemesi

Hindi yahnisi yapımı tarifi nasıl yapılır

Tüyü yolunmuş ve temizlenmiş yapıma hazır bir hindi alalım veya 6 ayını roldurmamış palaz bir hindinin tüylerinin yolalım. Hindinin içini temizleyip tütsüleyelim ve bol akar suda iyice yıkayalım. Hindiyi kol göğüs ve but olmak üzere parçalara ayıralım, kaburga ve bel kemiklerini çıkaralım.
Grafik Saati gençlik dergisi
Hindi parçalarını margarinle beraber tencereye koyalım. Kuvvetli ateşte arada bir karıştırarak sekiz dakika kızartalım. Sonra bu hindi parçalarına yarım ay biçiminde incecik kesilmiş soğanlarla yeteri kadar tuz atalım. Soğanlar hafif sararıncaya kadar kavuralım.
Şirin Gurme yemek tarifleri
Soğanlar hafif sararınca bunlara kabukları ayıklanmış çekirdekleri çıkarılmış küçük parçalara bölünmüş domateslerle (domates salçası da kullanılabilir) karabiber ve arzu edilirse ince doğranmış tatlı yeşil biber ve (veya) kırmızı çarliston biberi ilave edelim. Beş dakika kadar kaynattıktan sonra gereken miktarda sıcak su katalım.

Etler yumuşayıncaya kadar hafif ateşte aşağı yukarı bir buçuk iki saat kadar pişirelim. Tenceredeki su azalırsa ve hindi daha pişmemiş olursa biraz daha sıcak su katalım.
GrafikSaati yazı araştırma ve makaler
Hindi iyice pişince ateşten indirelim. Kayık tabağa aktaralım. Yeşil biber, beğendi veya istediğimiz bir biçimde süsleyip servis yapalım.

Afiyet olsun.

Hindi yahnisi Yeniyıl ve yıl başı yemekleri için hindi yahnisi tarifi nasıl yapılır Yılbaşı sofrası 2015 | Şirin Gurme kolay ve pratik yemek tarifleri, yemekler tarifi tarifler

Sosyal medyada biz
Şirin Gurme Facebook


Google +1 Şirin Gurme


Twitter


Google +1


Google +1 Bayan Bilen Kadınlar kulübü


Facebook


Pinterest


DMCA.com

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası