Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz GrafikSaati: 2006'dan beri

 

 

Mozaik Pasta - Piramit Kek tarifi | Nasıl yapılır

Mozaik Pasta - Piramit Kek yapmak için kullanılacak malzemeler

Kek hamurunda kullanılacak malzemeler
3-4 kaşık tozşeker
2 kaşık tereyağı ya da margarin
2 yumurta
Yarım bardak un
Şirin Gurme kolay ve pratik ev yemekleri, yemek tarifleri yemekler tarifler

Mozaik Pasta - Piramit Kekin Kreması İçin Kullanılacak Malzemeler

1 tatlı kaşığı su
2 kaşık tereyağı ya da margarin
1 tatlı kaşığı toz şeker
1 tatlı kaşığı kakao
100 gram çikolata
2 kaşık krem şanti
Mozaik pasta piramit kek yapımı tarifleri

Mozaik Pasta - Piramit Kek Nasıl Yapılır

4 çorba kaşığı şeker, 2 yumurta ve 2 kaşık tereyağı ya da margarini bir kaba koyup çırpalım. Fırın tepsisini yağlayalım ya da yağlı kağıt serelim. Çırpılmış karışımı 1 ya da 1,5 cm kalınlığında tepsiye yayalım. 200 derecede önceden ısıtmış olduğumuz fırına sürelim.
Grafik Saati gençlik dergisi
Karışım fırında pişerken piramit pasta kremasını hazırlayalım. 1 tatlı kaşığı su, 2 kaşık tereyağı ya da margarin, 1 tatlı kaşığı toz şeker, 100 gram çikolata, 2 kaşık krem şanti ve 1 tatlı kaşığı kakaoyu bir kabın içinde karıştıralım.

Fırında pişmekte olan hamur pişince fırından alalım. Pişmiş olan hamuru boylamasına kalından inceye doğru 6 parçaya dilimleyelim. En kalını aşağı yukarı 12 cm kalınlığında olsun. Birinci dilim 12 cm. ikinci 9 cm. üçüncü 7 cm dördüncü 5 cm. beşinci 3 cm. altıncı dilimde 1cm. gibi. Yani göz kararıyla kalından inceye doğru.

En kalın parçanın üstüne hazırladığımız kremadan sürelim üstüne daha az kalın olanı koyup ona da krema sürelim, sonra daha az kalın ve üstüne krema derken en inceye kadar aynı işlemi yapmaya devam edelim. Pastamız piramit şekline gelecek. Tercihen buzlukta ya da buzdolabında pastayı 1 gün bekletelim.

Afiyet olsun

Tarif: Şirin Gurme

Editör: Banu Mercan

Copyright: Her hakkı saklıdır

DMCA.com

Mozaik Pasta - Piramit Kek tarifi | Nasıl yapılır by grafiksaati.org is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır https://p9.secure.hostingprod.com/@ssl.grafiksaati.org/sirin-gurme-subdomain/41.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler https://p9.secure.hostingprod.com/@ssl.grafiksaati.org/kadinlarklubu/ adresinde mevcut olabilir.

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası